Dnia 26 października uczniowie kl. 0-III wraz z nauczycielami wyruszyli na szkolny Rajd Pieszy pod hasłem "Święto Pieczonego Ziemniaka". Trasa rajdu wiodła najpierw ulicami naszego miasta, a następnie polami w kierunku wsi Podgórz. Towarzyszył nam niezawodny zespół ratowniczo - leśniczy 🙂, czyli strażnicy leśni Nadleśnictwo Zaporowo, Lasy Państwowe oraz ratownicy Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" . Pan leśniczy Antoni Czyż poprowadził trasę, opowiadając nam po drodze wiele ciekawostek o jesieni, zwyczajach zwierząt i ptaków. Mieliśmy także zadania: tropiliśmy odgłosy natury, układaliśmy jesienne bukiety, a nawet polecieliśmy w kosmos wraz z Panem Ziemniaczkiem (czy wiecie, że ziemniaki są jedyną rośliną uprawianą w kosmosie?). Przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski i ziemniaczki, a pogoda oraz nastroje sprzyjały aktywności na świeżym powietrzu.
Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwo Zaporowo, Lasy Państwowe za nieocenioną pomoc w organizacji rajdu, a druhom ratownikom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
Tekst i zdj.: Anna Fiedorowicz