Historia
- Szczegóły
- SP3
- Odsłony: 5088
- Oglądałam w telewizji relację z wizyty ówczesnego marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego w szkole noszącej imię Sejmu RP - wspomina Teresa Lachowicz, wicedyrektor SP 3 w latach 1984-2008. - Pomyślałam wówczas, że warto się zastanowić nad nowym patronem naszej szkoły. Może, aby nie powielać już istniejącej nazwy, nadać naszej szkole imię wyższej izby parlamentu?
Czytaj więcej: HISTORIA SZKOŁY (1984-2015) - WSPOMNIENIA PANI LACHOWICZ
- Szczegóły
- SP3
- Odsłony: 5531
1984 rok był okresem zmian z jednej, niepokojów z drugiej strony. Zamordowany został ksiądz Jerzy Popiełuszko. Młodzież w małopolskiej miejscowości podjęła protest przeciwko zdejmowaniu krzyży ze ścian w salach szkolnych. W tym samym czasie Juliusz Machulski prezentował kultową dzisiaj "Seksmisję". Polska gospodarka przeżywała głęboką zapaść ekonomiczną, spowodowaną błędami popełnionymi w latach 70. przez ówczesne kierownictwo polityczne. Na rynku brakowało towarów, a ich ceny były bardzo wysokie.
Czytaj więcej: HISTORIA SZKOŁY (1984-2000) - NA TLE WYDARZEŃ KRAJOWYCH
- Szczegóły
- SP3
- Odsłony: 5617
Chcemy Państwu przybliżyć początki i historię Szkoły, a także nakreślić Jej współczesny obraz. Wspomnienia – teksty pełne autentyczności, barwnych anegdot zachowanych w pamięci osób związanych z „Trójką”. To właśnie z tych wspomnień dowiecie się Państwo, czym ta Szkoła była i jest dla Jej pracowników, uczniów oraz absolwentów.
Czytaj więcej: HISTORIA SZKOŁY (1965-1984) - WSPOMNIENIA ABSOLWENTÓW
- Szczegóły
- SP3
- Odsłony: 9871
13 września 1965 w Szkole Podstawowej nr 3 rozległ się dzwonek po raz pierwszy. Tego dnia, po lekko przedłużonych wakacjach, zapełnił się plac przed szkołą, a nowo mianowany dyrektor szkoły - mgr Stefan Wiśniewski rozpoczął nowy rok szkolny.
Czytaj więcej: HISTORIA SZKOŁY (1965-2003) - WSPOMNIENIA PANI WONDZYŃSKIEJ