🥳🤩🥰😀🌼 13 września 2020 roku, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie skończy 55 lat.
Pierwszy dzwonek w szkolnych murach przy ulicy PCK 4 zadzwonił 13 września 1965 roku.

W załącznikach przedstawiany organizację i funkcjonowanie szkoły w stanie epidemii rok szkolny 2020/2021. Dnia 31 sierpnia o godz 16:30 w wyznaczonych miejscach w szkole odbędą się spotkania wychowawców  z Rodzicami uczniów klas pierwszych. Dnia 1 września uczniowie spotykają się z wychowawcami wg załącznika

Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie 4 maja 2020 r. etapu "odmrażania sportu" i dużym zainteresowaniem mieszkańców, od poniedziałku (11 maja 2020r.) umożliwiamy korzystanie z boiska piłkarskiego przy naszej szkole. Wejście na boisko - tylko od strony ul. Marynarskiej. Korzystanie z boiska określa poniższy regulamin.

"Jesteśmy społecznością odznaczającą się dużym patriotyzmem 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 W obecnych czasach tak wiele się zmieniło, musieliśmy się przystosować do nowej rzeczywistości... Jednak niezmienny jest nasz patriotyczny duch. W związku z tym obchody świąt narodowych wpisane są w naszą szkolną tradycję. Zmieniamy tym razem formę i zapraszamy Was na E-MAJÓWKĘ ☀️

Dzień Ziemi jest zdecydowanie najbardziej ekologicznym świętem całego świata. Obchodzenie go ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie zachowań proekologicznych. W tym roku Dzień Ziemi obchodzimy po raz pięćdziesiąty. Wiodącym tematem tegorocznej edycji jest działanie na rzecz klimatu. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, podczas których zostały poruszane tematy: Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje oraz OZE.