Dzisiaj członkowie pocztu sztandarowego naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Pomnika Kresowych Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 🇵🇱
Pomnik w kształcie drzewa, to14-tonowa kolumna z ryngrafem V Wileńskiej Brygady AK zwieńczona orłem w koronie. W przyszłości staną przy nim cztery 2,5 metrowe, wykonane z brązu figury żołnierzy związanych z Kresami Wschodnimi i wileńskimi strukturami Armii Krajowej.
Dziękujemy Uczniom i opiekunowi pocztu - p. Małgorzacie Siedlik za godne reprezentowanie Szkoły w czasie dzisiejszej uroczystości.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pomysłodawczyni – p. Ewelina Gierałtowska , wrażliwemu na potrzeby dzieci i młodzieży sercu p. Tomasz Sielicki Burmistrz Braniewa oraz współpracy wielu osób i instytucji, po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym w ramach kampanii informacyjno-profilaktycznej pt. (NIE)znajomy w SIECI.

Pod takim hasłem odbyły się Dni Otwarte w naszej szkole. Ach cóż to było za spotkanie! Kapitan Rabarbar razem z dziećmi odwiedził Wyspę Dobrych Manier, Wyspę JO- HO HO, Wyspę Poławiaczy Pereł, Wyspę Pirackich Gierek, Wyspę Krewetki. Na każdej z wysp czekały na dzieci wyzwania kulinarne, sprawnościowe, taneczne, plastyczne, empiryczne. Na końcu -skrzynia ze skarbami i prezent w postaci koła do nauki pływania dla każdego przedszkolaka! Jeszcze zdjęcie w fotobudce, pyszny poczęstunek w kawiarence „Pod Papugami” -i już jesteś marynarzem SP3 w Braniewie. A przed nami wspólne rejsy … Do zobaczenia we wrześniu! Czekamy na Was!
Autor tekstu: p. Ewa Iwanowicz
21 lutego 2024r. podczas obchodów Dnia Języka Ojczystego miałam przyjemność przetestować grę „Tajemnice języka polskiego" z Drukasy w klasie 6c i 7b.
Gra edukacyjna przykuwa uwagę od pierwszej chwili. Wcielając się w rolę detektywa językowego, uczniowie rozwiązują różnorodne łamigłówki, zadania i zagadki związane z językiem polskim. Gra nie tylko bawi, ale również uczy, umożliwiając graczom zgłębianie tajemnic abecadła, pierwszych polskich słów i pierwszego polskiego zdania, Bogurodzicy, historii literatury, listów do Marysieńki, etymologii słów, archaizmów, neologizmów w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób. Bogata w treść i ciekawostki, gra jest doskonałą propozycją zarówno dla miłośników języka polskiego, jak i dla tych, którzy chcą go lepiej poznać. Gra zapewnia nie tylko rozrywkę podczas języka polskiego, ale również rozwija umiejętności językowe w przyjemny sposób. Polecam niezdecydowanym.
W Gietrzwałdzie odbyła się gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny 2024. Wyróżnienia otrzymali najlepsi nauczyciele z powiatu braniewskiego. W nielicznym gronie nagrodzonych znalazł się p. Grzegorz Cygan - zdobywca I miejsca w kategorii nauczycieli klas IV-VIII 💪👏👏
Panu Cyganowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych! 🌹🌹