Czary z drukary... 3D 😲🤹‍♀️
Dzięki drukarce 3D- FlashForge Adventurer 3, pozyskanej z programu #Laboratoriaprzyszłości, uczniowie braniewskiej „Trójki” mogą zdobywać wiedzę z zakresu drukowania 3D. Jest to obecnie jedna z najbardziej fascynujących i wszechstronnych technologii, które pozwalają na tworzenie trójwymiarowych obiektów.
Podczas zajęć koła informatycznego uczniowie zapoznali się z ogólną budową i działaniem drukarki 3D oraz wyszukiwali pliki z interesującymi projektami oferowanymi bezpłatnie przez różne strony internetowe. Następnym krokiem było rozpoczęcie pracy z aplikacją Tinkercad. Pod opieką nauczyciela informatyki Bogusławy Pachur uczniowie zgłębiali tajniki wymiarowania i modelowania przestrzennego. Przygotowywali swoje własne projekty 3D, które mogli następnie zmaterializować dzięki drukarce.
Sam proces wydruku, który uczniowie kolejnych klas mogli obserwować podczas odbywających się zajęć z informatyki, wzbudził ogromne zainteresowanie. Padło mnóstwo dodatkowych pytań, dotyczących kalibracji drukarki, rodzaju i załadunku filamentu, temperatury głowicy drukującej i przygotowania samego wydruku w programie slicer.
Wykorzystanie sprzętu otrzymanego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" pozwoli na rozwijanie krytycznego i kreatywnego myślenia, umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów, przysłuży się rozwojowi wyobraźni przestrzennej uczniów, wprowadzi ich w świat nowoczesnego projektowania i technologii.
Czarować uczniom pomagała, tekst o czarach napisała: p. Bogusława Pachur 🪄🩷