Fotografia przedstawia dziewczynkę stojącą przy basenie z medalem na szyji i trzymającą w obu dłoniach dyplomy

Alicja Gajewska jest uczennicą klasy 6A w naszej szkole. Naukę pływania rozpoczęła w 2009 roku. Od tego czasu systematycznie rozwijała swoje umiejętności pływackie.

 • W 2012 roku w swoich pierwszych zawodach pływackich zajęła 3 miejsce w otwartych zawodach pływackich powiatu braniewskiego w pływaniu w kategorii 3-4 klasy. W 2013 roku zajęła 1 miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Elblągu.
 • W styczniu 2014 roku rozpoczęła starty w co miesięcznych zawodach pływackich pod patronatem Marszałka Województwa warmińsko-Mazurskiego, którego ukoronowaniem był finał w czerwcu 2014 w Olecku, na których Alicja zajęła 2 miejsce w województwie.
 • W maju 2014 roku startując na zawodach w Olsztynie „Warmia i Mazury pływają” zdobyła okazały puchar dla najszybszej uczestniczki zawodów od Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 • W kolejnej edycji „Warmia i Mazury pływają”, których finał odbył się w 13 czerwca 2015 roku na basenie w Olsztynie Ala zdobyła 1 miejsce.

Od września 2014 roku zaczęła trenować w Uczniowskim Klubie Sportowym Pirat Elbląg, gdzie dojeżdża na treningi.

 • W dniach 25-26 października 2014 roku na mławskiej pływalni w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława Ala wystartowała po raz pierwszy na arenie ogólnopolskiej, gdzie mogła rywalizować z najlepszymi pływaczkami w jej kategorii wiekowej. W debiucie Alicja popłynęła bardzo dobrze. Stylem grzbietowym zajęła 15 miejsce na dystansie 50 metrów na 27 zawodniczki i osiągnęła czas 45,63 s. W swoim koronnym stylu – kraulem zajęła 19 miejsce na 50 metrów na 42 zawodniczki i osiągnęła czas 37,89 s. – bijąc swój rekord życiowy o blisko 2 s.
 • 2 kwietnia 2015 roku na basenie w Elblągu 3 miejsce kraulem na zawodach IX Elbląska Wiosna Pływacka.
 • W dniach 14-15 listopada 2015 roku na krytej pływalni w Mławie w ogólnopolskich okręgowych zawodach pływackich Alicja startowała na dystansach 50m grzbietem, 50m kraulem , 100m kraulem oraz w sztafecie 4x50 kraulem. W pierwszym dniu Alicja wystartowała 3 krotnie. Na dystansie 50m stylem grzbietowym Alicja dostała się do finału, gdzie pobiła swój rekord życiowy o blisko 3 sekundy i z czasem 38,75 s. zajęła 4 miejsce. Na dystansie 50 metrów kraulem Ala zajęła 8 miejsce z czasem 34.12 s. Na sam koniec pierwszego dnia zawodów Ala wystartowała w sztafecie 4x50 metrów kraulem, gdzie wraz z koleżankami w swojej kategorii wiekowej zajęła 9 miejsce z czasem 2:46:13. Na dystansie 100 metrów kraulem. Ala po bardzo dobrym występie zajęła 10 miejsce. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii 12 lat – Ala Gajewska zajęła bardzo dobre 9 miejsce na 21 startujących w jej kategorii wiekowej, natomiast w klasyfikacji medalowej klub Pirat Elbląg zajął 7 miejsce.
 • 21 listopada 2015 roku na Basenie w Elblągu Ala wzięła udział w zawodach Elbląska Jesień Pływacka, gdzie na dystansach 50m kraulem zajęła drugie miejsce a na 50m grzbietem 3 miejsce.
  W dniach 4-5 grudnia 2015 na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Ala zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 50m kraulem i 50m grzbietem. Na dystansie 100m kraulem – 4 miejsce, 100m grzbietem 9 miejsce oraz w sztafecie - 4 miejsce.
 • 28 listopada 2015 roku w Elblągu Ala brała udział w warsztatach z Otylią Jędrzejczak w ramach projektu OTYLIA SWIM TOUR.
 • 13 grudnia 2015 roku na basenie w Elblągu brała udział w zawodach pływackich o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak, gdzie na dystansach 100m kraulem i 100m grzbietem zajęła 7 miejsca.

Autor tekstu: Elżbieta Zawadka