Dnia 30 maja 2018 roku na Orliku przy naszej szkole odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Z piosenką w plecaku". Pomysłodawcą imprezy adresowanej do dzieci 4-7 letnich skupionych w przedszkolach, punktach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych całego powiatu jest Pani Anna Fiedorowicz. Łącznie w tegorocznej edycji wzięło udział ok. 200 dzieci i opiekunów, co dało 26 różnych występów scenicznych.

Występy oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Popek, Pani Katarzyna Keller-Gierko, Pan Tomasz Owczarek oraz Pan Arkadiusz Witkowski.

Wyniki końcowe:

kategoria taniec grupowy:

1. miejsce: Grupa Przedszkolna "Żabki" - Szkoła Podstawowa Nr 3
  2. miejsce: Grupa Przedszkolna "Pszczółki" - Szkoła Podstawowa Nr 3
  3. miejsce: Grupa Taneczna "Bratki" - Przedszkole Miejskie Nr 2

w kategorii 4-5 latki:

1. miejsce: Przedszkole Niepubliczne "Biedronka"
  2. miejsce: Zespół "Stokrotka" - Przedszkole Niepubliczne "Stokrotka"
  3. miejsce: Grupa Przedszkolna "Żabki" - Szkoła Podstawowa Nr 3

w kategorii 6-7 latki:

1. miejsce: Grupa: "Sowy" - Przedszkole Miejskie nr 4
  2. miejsce: Przedszkole Niepubliczne "Biedronka"
  3. miejsce: Grupa Przedszkolna "Sówki" - Szkoła Podstawowa Nr 3

soliści:

1. miejsce: Michalina Maziuk - Przedszkole Niepubliczne Kubuś Puchatek
  2. miejsce: Weronika Bohatyrewicz – Przedszkole Miejskie nr 2
  3. miejsce: Zosia Maryjko – Przedszkole Miejskie Nr 2

Uczestnicy z rąk Pana Wicestarostę oraz Pani Wicedyrektor odebrali dyplomy i upominki, a także przepiękne statuetki. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Edukacyjne "Drabina" we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Braniewie w ramach realizacji zadania w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

W czasie obrad jury przedszkolaki mogły korzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji takich jak: bańki XXL, kręgle XXL, malowania twarzy, chust animacyjnych, strzelania z łuku, mini golfa oraz szkolnego placu zabaw. Czekał na nie również słodki poczęstunek i woda.

Gorąca atmosfera i przepiękna pogoda sprawiła, że impreza była bardzo udana, a uczestnicy już zapowiedzieli swój udział w kolejnych edycjach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji tego przedsięwzięcia.

Festiwal_przedszkolaka_2018_1
Festiwal_przedszkolaka_2018_2