Drodzy Uczniowie klas siódmych szkół podstawowych
województwa warmińsko–mazurskiego!

W imieniu p. Stanisława Karczewskiego obecnego Marszałka Senatu RP i Wojewódzkiej Komisji Konkursowej serdecznie zachęcam Was do wzięcia udziału w 16. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Senacie RP.

W tegorocznej edycji będziecie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat historii i współczesnych zadań Senatu RP. W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, proszę abyście przygotowując się do konkursu, szczególną uwagę zwrócili na funkcjonowanie i działalność Senatu RP w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Podobnie jak w roku ubiegłym na zwycięzców konkursu czeka wspaniała nagroda: najlepsi spośród Was w maju przyszłego roku pojadą do Warszawy na zaproszenie Kancelarii Senatu RP. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Liczę na Wasz liczny udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Senacie RP i życzę powodzenia wszystkim jego uczestnikom.

Regulamin wraz z załącznikami 16. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Senacie RP dostępny jest tutaj.

Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej
Ewa Siejk