Na fotografii widać grupę młodzieży na rowerach podążającą przez plażę nad Zalewem Wiślanym.

W dniu 30 kwietnia 2016 roku odbyła się wycieczka w ramach Koła Krajoznawczo–Turystycznego. W wyprawie wzięło udział 16 osób. Trasa wycieczki biegła od Szkoły Podstawowej nr 3 do Nowej Pasłęki.

Uczniowie mogli przetestować nowo oddaną ścieżkę rowerową, która jest częścią Wschodniego Szlaku Green Velo, najbardziej spektakularnego projektu rowerowego, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. Szlak ma długość 2000 km specjalnie wytyczonej trasy i wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie).

W Nowej Pasłęce był czas na odpoczynek i pyszne lody, a następnie tą samą trasą grupa uczniów wróciła do Braniewa. Opiekunami byli Ewa Rosa-Gil i Waszkiewicz Pawełek.

 Na fotografii widać grupę młodzieży na rowerach podążającą przez plażę nad Zalewem Wiślanym.