NAUCZYCIELE SPECJALIŚCI II TERAPEUCI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

NAZWISKO I IMIĘ

RODZAJE PROWADZONYCH ZAJĘĆ

MUĆKA ANNA

korekcyjno - kompensacyjne, terapia integracji sensorycznej

KLUK DANUTA Zajęcia behawioralne
SIEDLIK MAŁGORZATA gimnastyka korekcyjna
WASZKIEWICZ PAWEŁ gimnastyka korekcyjna prowadzona na basenie

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz rewalidacyjne odbywają się głównie w gabinecie 034, który mieści się na parterze naszej szkoły. Jest on bogato wyposażony w pomoce dydaktyczne, gry, programy komputerowe, aby zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne. Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju uczniów z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, by ich rozwój przebiegał harmonijnie, a dziecko było szczęśliwe.

Ponadto, gabinet wyposażony jest w sprzęt niezbędny do korygowania zaburzeń integracji sensorycznej. W jego skład wchodzą między innymi: sprzęt podwieszany: huśtawki terapeutyczne, konik, hamak, a także: trampolina, deskorolka, deska do ćwiczeń równoważnych.

Praca tą metodą poprawia funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, a w związku z tym – motorykę rozwijającego się człowieka. Jednocześnie, kształtując napięcie mięśniowe i koordynację ruchową poprawia umiejętności językowe i poznawcze, a te zaś wpływają na efektywność przyswajania wiedzy.

Terapeuta: Anna Mućka