Uczniowie klasy 4c naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem zestawów do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki BECREO KIT, prowadzonych przez Pana Karola Motykę- Starostę Braniewskiego.
Podczas pierwszej lekcji dzieci zapoznały się i przygotowały do pracy elementy zestawu (mikrokontroler Arduino, moduły elektroniczne- wyświetlacze, diody, czujniki, głośniki) oraz zamontowały odpowiednie elementy na makiecie ruchu ulicznego.
Dziś stawiały pierwsze kroki w korzystaniu z komputerowej aplikacji BECREO, za pomocą której mogły te moduły zaprogramować. W formule programowania wizualnego ułożyły interaktywny program sterujący platformą Arduino oraz modułami. Efekty pracy wywołały silne emocje, okrzykom zaskoczenia i zachwytu nie było końca.
Bardzo dziękujemy Panu Staroście i z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia, które krok po kroku poszerzają programistyczną wiedzę naszych uczniów 😊🌹
Tekst: p. Bogusława Pachur, zdj.: p. Elżbieta Krasicka