FILM - "MAŁY LALKARZ"

Kategoria
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Termin
2018-03-26 08:00
Miejsce
Braniewskie Centrum Kultury - ul. Katedralna 7
Telefon
695 895 233
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Seans dla klas 7. Prelekcja: "Śladami mędrca." (czas trwania: 52 minuty)

 

Opis filmu

Historia przyjaźni francuskiego mistrza sztuki lalkarskiej i dziewięcioletniego chłopca zafascynowanego teatrem. Bohaterowie odbywają razem podróż po Nicei, wystawiając przygodnej publiczności anegdotyczne spektakle, które z każdą nową próbą stają się doskonalszym i pełniejszym przeżyciem dla młodego ucznia.

Film jest przykładem dokumentalnego kina drogi. Poznajemy mistrza teatru obwoźnego, Sergia Dottiego i Adriena – dorastającego chłopca, którego matka wysłała w podróż życia. Celem wyprawy jest urzeczywistnienie sztuki teatralnej w wielu wymiarach. Pierwszym z nich jest budowanie relacji między mistrzem a jego publicznością, drugim – zgłębianie procesu tworzenia. Teatr jest również drogą do dojrzałości Adriena, dla mistrza Sergia okazuje się zaś spuścizną, którą próbuje komuś przekazać. Jest nią nie tylko teatr i charakterystyczne postrzeganie świata, ale także szukanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, nurtujące każdą jednostkę.

 
 

Terminy

  • 2018-03-26 08:00

Wspierane przez iCagenda