Dyplomy za udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr 2022" rozdane!!!
W dniach 8- 9 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr 2022”. Co roku konkurs odbywa się w tym samym czasie w ponad 50 krajach na całym świecie. W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic Polska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji i Nauki.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Zadania w konkursie „Bóbr” są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania.
W kategorii Beniamin uczestniczyło- 22 uczniów klas IV- VI, a w kategorii Junior- 18 uczniów klas VII- VIII naszej szkoły.
Dzięki udziałowi w konkursie Bóbr uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
Wszystkich uczniów zapraszamy do zabaw i zmagań z Bobrem przez cały rok na stronie: https://www.bobr.edu.pl/zadania-archiwalne/ . Jesienią kolejna edycja konkursu, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
Tekst i zdj.: p. Bogusława Pachur