"Akademia Młodego Naukowca" 
7.11 uczniowie z klas 6B i 5B uczestniczyli w warsztatach mikroskopowych "Świat w powiększeniu ". Uczniowie obserwowali pod mikroskopem i omawiali różne tkanki roślinne i zwierzęce. Natomiast 14.11 uczniowie z klas 8A i 8C uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, których tematem była " Identyfikacja związków ". Młodzież wykonywała doświadczenia, w których zachodził proces koagulacji białka. Samodzielnie wykonywali doświadczenia, podczas których wykrywali cukry i białka w wybranych produktach spożywczych. Poczucie sukcesu u uczniów budowane jest w dużej mierze dzięki samodzielnej eksploracji poznawczej, stąd myśl przewodnia naszego projektu to "sam odkrywam i badam=wiem". Kolejne zajęcia dla kolejnych uczniów już w grudniu.
Rodziców uczniów dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy 
Tekst i zdj.: p. Jadwiga Dąbrowska - koordynator projektu