Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych?
W październiku, w naszej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, pod hasłem: "Czytanie dla pokoju" 
Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Czytelników do wzięcia udziału w kilku wydarzeniach.
Uwolnij książkę
Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły aktywnie włączyli się w akcję przynosząc
z domu książki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uwolniliśmy wspólnie kilkadziesiąt książek, które znalazły nowych właścicieli. Akcja trwa nadal. Zapraszamy do dzielenia się dobrą książką.
Czytanie dla pokoju
W ramach tej akcji uczestniczki kółka czytelniczego-Gabrysia Słodkiewicz, Lena Pyl i Maja Połeć czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego oraz z kl.2a i 2c naszej szkoły fragmenty książki Joanny Papuzińskiej-"Asiunia" opowiadającej o wojennych losach dziewczynki i jej rodzeństwa. Czytanie połączone było z pogadanką na temat emocji, jakie towarzyszyły bohaterom książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały a potem aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Czas spędzony wspólnie na czytaniu upłynął w miłej atmosferze.
Czytanie dla pokoju przeprowadzili również nauczyciele bibliotekarze. Akcją objęto kl. IIIb, IVc, VIc, VIIIb i VIIIe, wykorzystując książki o tematyce wojennej z zasobów szkolnej biblioteki: Wioletty Piaseckiej-"Ignaś", Krzysztofa Kamila Baczyńskiego-"Poezje", Idy Fink-"Wiosna 1941", Marii Majchrzak-"Wiersze dla młodzieży", Aleksandra Kamińskiego-"Kamienie na szaniec" i Arkadego Fiedlera-"Dywizjon 303". Wszyscy uczestnicy akcji "Czytanie dla pokoju" są zgodni co do jednego-dobrze, że żyjemy w wolnej ojczyźnie i cieszymy się pokojem.
Przerwy na czytanie
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do odwiedzania w czasie przerw czytelni przy szkolnej bibliotece. Ku naszej radości coraz więcej uczniów z kl. II-VIII spędza przerwy w czytelni, korzystając ze szkolnego księgozbioru.
Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za włączenie się w w/w akcje oraz pomoc w ich realizacji.
Do zobaczenia w naszej bibliotece i czytelni! Zapraszamy:)
Nauczyciele bibliotekarze SP3