Finaliści Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii 2018/ 2019 otrzymali w dniu zakończenia roku szkolnego zasłużone dyplomy, medale i nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy tak pięknie obdarować naszych uczniów. Bony do Empiku, talony na pizzę, przybory do pisania, kijki do selfie, książki, pendrivey i wiele innych drobiazgów zyskaliśmy za sprawą Rady Rodziców przy SP 3, pani J. Goerick - Ostrowskiej, firmie Folpap, dyrektor ZDZ J. Smoliniec.

Terminy egzaminów poprawkowych

• matematyka 27 sierpnia 2019 (wtorek) godz. 8:30 sala 228
  • historia/wos  27 sierpnia (wtorek) 2019 godz. 8:30 sala 227
  • j. angielski  27 sierpnia (wtorek) 2019 godz. 9:30 sala 222
  • geografia  28 sierpnia 2019 (środa) godz. 8:30 sala 228
fotografia przestawia uczestników zawodów

Chłopcy z klas IV zdobyli tytuł wicemistrza na zawodach, które odbyły dnia 20 maja 2019 r. Na Stadionie Miejskim w Braniewie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły dziewcząt i chłopców klas IV.

fotografia przedstawia obrady komisji konkursowej

Podsumowano konkurs na lapbokk o Braniewie organizowany przez naszą szkołę, 20 maja  o godz. 13.00 komisja w składzie: Elżbieta Jakubowska, Wojciech Jaroszek, Anna Kroczyk, Anetta Wileńska, Andrzej Zieliński dokonała analizy 60 prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 04 czerwca 2019r. (wtorek)  o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.

W czwartek 17 maja, jury rozstrzygało konkurs wybierając spośród nadesłanych prac te, które oddały charakter legend elbląskich. Wśród nagrodzonych osób znalazła się nasza uczennica Zosia Lachowicz, która wykonała makietę do legendy "Wesołe miasteczko".