TABLICZKAŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓWW tym roku szkolnym nasza szkoła obchodziła dzień 26 września znany jako Europejski Dzień Języków wraz z eTwinningiem. Uczniowie klas piątych- C, w ramach obchodów tego Święta zrealizowali projekt edukacyjny pt. 'Card Exachange', który polegał na wysyłaniu pocztówek do 10 krajów europejskich i jednej szkoły polskiej z Opola. Na pocztówkach należało napisać życzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Do pocztówek uczniowie również dołączyli listy, w których opisywali siebie. Teraz otrzymujemy do szkoły kartki z życzeniami z Hiszpanii, Turcji, Anglii, Węgier, Włoch, Słowacji, Portugalii, Austrii i Grecji. Towarzyszą temu duże emocje, cieszymy się, że język angielski stał się dla nas narzędziem do komunikacji z uczniami z wielu krajów Europy. Czekamy na kolejne projekty/ wycieczki zagraniczne edukacyjne. Ponadto ten dzień był umilony kiermaszem słodkości, a na wybranych lekcjach rozwiązywaliśmy quiz językowy oraz oglądaliśmy prezentację multimedialną.

W dniach 5-20 października odbywać się będzie Europejski Tydzień Kodowania, który trwał będzie dwa tygodnie. Code Week - to akcja organizowana co roku na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Relacja z obchodów CodeWeek w naszej szkole już niebawem.

na Stadionie MOS Zatoka w Braniewie dnia 16 września 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały 2 sztafety dziewcząt z klas 5-6, 7-8 oraz 2 sztafety chłopców z klas 5-6, 7-8. Każda składała się z 10 zawodników.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 2 EDYCJI KONKURSU CZYTELNICZO-PLASTYCZNEGO „MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ – LAPBOOK”
Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie lapbooka z dowolnej lektury obowiązkowej z klas IV- VIII . Lapbook to kolorowa, pełna kieszeni i schowków z informacjami, własnoręcznie wykonana książka tematyczna.

więcej informacji tutaj