Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP w Braniewie (Justyna Marzjan). Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie lapbooka czyli kolorowej, pełnej kieszeni i schowków z informacjami książki tematycznej z dowolnej lektury obowiązkowej z klas IV-VIII. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie została patronem honorowym działania.
Na konkurs wpłynęło 27 prac z Braniewa i powiatu braniewskiego:
- ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie - 6
- ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie - 14
- ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie - 7

Zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych zwierząt, dlatego nauczyciele i uczniowie z kl. I A postanowili przeprowadzić zbiórkę karmy. Dzieci i ich rodzice z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Wszyscy chcieli przyczynić się do poprawy losu pokrzywdzonych czworonogów.

76751675 995759447458228 6082722844272230400 n"WOLNOŚĆ jest nam dana, ale i zadana" - św. Jan Paweł II
Dzisiaj przedstawiciele naszej Szkoły włączyli się w obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Samorząd Uczniowski reprezentowali - Amelka Gursztyn i Kamil Kita. Poczet sztandarowy tworzyli nauczyciele - p. Justyna Dębicka, p. Paweł Gnatek i p. Paweł Waszkiewicz. Dziękujemy p. Staroście Powiatu Braniewskiego i p. Burmistrzowi Miasta Braniewa za zaproszenie do wspólnego świętowania.

75231765 2654423914604292 1033029854771019776 n8 listopada o symbolicznej godz. 11.11 w miejskim amfiteatrze ponad 3 tysiące osób, w tym społeczność naszej szkoły, odśpiewało "Mazurek Dąbrowskiego" oraz utworzyło "żywą" flagę narodową. Wydarzenie było jednym z elementów wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Braniewa

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała". Potwierdzeniem udziału szkoły w projekcie  był otrzymany w maju certyfikat. Działania uczniów i nauczycieli docenione zostały przez Pana Prezydenta, który do listownych podziękowań dołączył pozdrowienia i wykonaną specjalnie na ten wyjątkowy jubileusz - flagę narodową. Przypominamy, że szkolnym koordynatorem projektu była p. Anna Fiedorowicz.

Protokół z podsumowania konkursu czytelniczo-plastycznego
pt. „Mój sposób na lekturę- lapbook” - II edycja

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP w Braniewie  (Justyna Marzjan). Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie lapbooka czyli kolorowej, pełnej kieszeni i schowków z informacjami książki tematycznej z dowolnej lektury obowiązkowej z klas IV-VIII. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie została patronem honorowym działania. Na konkurs wpłynęło 27 prac z Braniewa i powiatu braniewskiego:
- ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie                                   - 6
- ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie         - 14
- ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie                                           - 7
Komisja złożona z dyrektora i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie w składzie: Elżbieta Jakubowska- przewodniczący dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie oraz członkowie: Bożena Kruszczyńska, Małgorzata Mackiewicz, po zapoznaniu się z pracami wytypowała listę nagrodzonych i wyróżnionych w dwóch kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej: Podsumowania konkursu „Mój sposób na lekturę- lapbook” - II eycja