Szanowni Rodzice, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne naszej szkoły zaprasza Państwa do udziału w konkursie zorganizowanym specjalnie dla Was.
Talent to umiejętność tworzenia nabyta w ciągu dzieciństwa, więc wykorzystajmy to! Odnajdźmy w sobie dziecko - zróbmy ozdobę świąteczną! - to temat przewodni konkursu. Wymagania: ozdoba choinkowa w barwach bordo i złoto lub srebro i granat; praca samodzielna; wykonanie z serca płynące.

„100 pozdrowień na 100-lecie odzyskania Niepodległości to ogólnopolska akcja, w którą zaangażowała się z wielkim zapałem i radością cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. Wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce.

fotografia przedstawia jesienny bukiet

W świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs "Jesienny bukiet". Udział w konkursie był w różnym przedziale wiekowym od maluszka do starszaka. I tak spośród wszystkich prac wyłoniono miejsce 1, 2 i 3.
Miejsce I zajęła Aleksandra Kaczyńska klasy II B
Miejsce II zajął Antoni Prymek z klasy II C
Miejsce III natomiast przypadło Luizie Dohojda z grupy O B

fotografia przedstawia medal

Dnia 3 listopada 2018 r. odbył się IV etap rajdu rowerowego kończącego cykl ROWEREM KU NIEPODLEGŁOŚCI.
Wyjazd nastąpił z MOS Braniewo o godz.13.00. Przebiegał ulicami miasta do Klubu Garnizonowego, gdzie nastąpiło podsumowanie, wręczenie pucharów, podziękowań, pięknych medali i losowanie nagród. Na wszystkich czekał tort ufundowany przez sponsorów.

Fotografia przedstawia zarodników

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im.Senatu RP w Braniewie dnia 16 października 2018 r. wzięli udział w IV edycji kończącej cykl biegów na orientację. Edycja tego biegu odbyła się we Fromborku. Punkty do odnalezienia ukryte były w parku, na Wzgórzu Katedralnym i w pobliżu szkoły podstawowej. Uczniowie startowali w kategoriach wiekowych M12, K12.