Dokarmianie ptaków to nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie. Podczas zajęć świetlicowych uczniom uświadomiono konieczność dokarmiania ptaków zimą. Uczniowie poznali gatunki ptaków, które pozostają w Polsce na zimę i dowiedzieli się, czym je karmić. Najciekawszą metodą dokarmiania ptaków jest przygotowanie karmnika, w co z przyjemnością zaangażowali się uczniowie.

„Drogi Święty Mikołaju Wszystkie dzieci Cię kochają Usiądź sobie miedzy nami Obdarz dzieci prezentami”

W piątek 4 grudnia dzieci wykonując pracę plastyczno-techniczną, jak co roku - z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja. Niestety w tym roku ze względu na epidemię i brak śniegu Mikołaj osobiście nie dotarł do przedszkolaków z SP3 w Braniewie. Połączył się z dziećmi online i poinformował je, że wysłał do przedszkola swoich pomocników. Pracowite Elfy wraz z reniferem Rudolfem zostawiły prezenty pod drzwiami sal przedszkolnych.

Na czas nauki zdalnej  przedstawiamy konsultacje nauczycieli - za pomocą Teams lub dziennika librus. Obowiązuje o 9.11 pobierz

Milion dzieci modli się na różańcu

Wczoraj i dziś milion dzieci na całym świecie modli się na różańcu. Od Algierii po Nową Zelandię, od Polski po Japonię, błaganie najmłodszych wzniesie się do Maryi w powszechnej prośbie o pokój, jedność oraz zakończenie pandemii.

„Różaniec to potężna broń w rękach dzieci. W naszej epoce zdominowanej przez egoizm, wojny i odrodzenie nacjonalizmu, modlitwa różańcowa staje się niezbędna i skuteczna, jeśli jest odmawiana przez rzesze czystych dusz, tak czystych, jak dzieci” – powiedział ks. Martino Puerto di Serrano, asystent kościelny PKWP we Włoszech.

30 września w naszej szkole odbyły się wybory do SU. Spośród 36 startujących uczniowie wybrali 10 szczęśliwców 😁💪🏅 W roku szkolnym 2020/21 przewodnicząca SU została Amelia Gursztyn z klasy VIIe, jej zastępcą został Nikodem Jakimczuk z klasy VIIa, a zaraz za nimi uplasowali się: Maja Bobrownicka z VII a, Mikołaj Andrearczyk z klasy VII d. Pozostali członkowie to: Joanna Gursztyn, Lena Łacko, Oliwia Piątkowska, Oliwia Kruszewska, Wojciech Paćko, Alicja Bartosiak, Filip Bronacki. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i uczniów 💐👍 Do dzieła!