Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie (Justyna Marzjan). Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie lapbooka czyli kolorowej, pełnej kieszeni i schowków z informacjami książki tematycznej z dowolnej lektury obowiązkowej z klas IV-VIII. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie została patronem honorowym działania.
Na konkurs wpłynęło 27 prac z Braniewa i powiatu braniewskiego:
- ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie - 6
- ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie - 14
- ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie - 7

Komisja złożona z dyrektora i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie w składzie: Elżbieta Jakubowska- przewodniczący dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie oraz członkowie: Bożena Kruszczyńska, Małgorzata Mackiewicz, po zapoznaniu się z pracami wytypowała listę nagrodzonych i wyróżnionych w dwóch kategoriach wiekowych:

KATEGORIA: KLASY IV-VI
I Amelia Rejs, ucz. kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lelkowie (opiekun: Patrycja Pusz)
Aleksandra Pietrzak, ucz. kl. V b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP
w Braniewie (opiekun: Kamila Siejko)
II Amelia Skowrońska, ucz. kl. V a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie
(opiekun: Aleksandra Wolanowska)
Adam Furtak, ucz. kl. V a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie
III Aleksandra Jarzębska, ucz. kl. V e ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP
w Braniewie (opiekun: Kamila Siejko)
Aleksandra Sikorska, ucz. kl. VI c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie
(opiekun: Aleksandra Wolanowska)

KATEGORIA: KLASY VI-VIII
I Zofia Lachowicz, ucz. kl. VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie
(opiekun: Beata Boczek)

WYRÓŻNIENIA
1. MATEUSZ KRECZKO, ucz. kl. VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie ( opiekun: Beata Boczek)

Otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 03.12.2019r. o godz.9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.