W tym roku, po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do akcji #CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania, która odbywała się w dniach 5- 20 października. Do udziału w akcję zaangażowani byli wszyscy uczniowie klas I-VIII. Brali oni udział w przeróżnych aktywnościach na informatyce i edukacji informatycznej.

Klasy młodsze pracowały z robotem Clementonim, programując mu trasy wśród liter, zwierząt i kolorów z kartami do gry.  Poznały aplikację ScratchJr oraz na macie do kodowania układały według instrukcji nauczyciela,  kompozycję z kolorowych kubków. Natomiast klasy starsze tworzyły skomplikowane trasy i pętle, korzystając z puzzli do Ozobota. Uczniowie programowali w Scratchu, korzystali z aplikacji QR do gry w domino oraz pracowali na stronie www.code.org poszerzając swoje umiejętności związane z programowaniem. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy kodowali z uczniami na swoich przedmiotach, np. klasa V na języku angielskim i religii korzystała z QR kodów. Czwartoklasiści kodowali na zajęciach szachowych. VIIIb uczestniczyła w zakodowanej lekcji historii. Była również zakodowana gra terenowa na zajęciach wychowania fizycznego, w której uczestniczyli uczniowie klas VIII. Natomiast klasa VIc utrwalała wiadomości o częściach mowy w formie escape roomu. Do akcji włączyli się również nasi terapeuci, którzy podczas swoich zajęć z uczniami kodowali, utrwalając części mowy. To były dwa tygodnie wspaniałej zabawy. Już dziś możemy powiedzieć, że za rok, na pewno włączymy się w kolejną edycję.