Wspólnie z Liderami Świątecznej Paczki liczna grupa uczniów naszej szkoły po zajęciach lekcyjnych – członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariusze SP 3  (29 października 2019) aktywnie uczestniczyli w tegorocznej akcji w nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.

Odwiedziliśmy jedną z braniewskich nekropoli zapalając znicze na miejscach spoczynku znanych mieszkańców miasta Braniewa oraz na tych bezimiennych niejednokrotnie - miejsca pochówku osób, które przed laty zamieszkiwały w naszym mieście. Te zapomniane miejsca młodzież uprzednio uporządkowała - być może nie ma już komu zapalić znicza na ich grobach.

Zbliżające się święto to niewątpliwie czas refleksji , zastanowienia – nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia. Dla młodych ludzi ta akcja niewątpliwie była taką chwilą refleksji jak również częścią integracji środowiska szkolnego i podjęciem działań na rzecz społeczeństwa lokalnego .
Uczniom towarzyszyli – opiekun SU p. Kamila Siejko i opiekun szkolnego Koła Wolontariatu p. Anna Paczkowska-Skrzypiec.

cm1
cm2