Dzień 09.10.2019 r. był dniem, w którym naszej szkole przyświecało hasło bezpieczeństwa w różnym wymiarze. Wszystko to za sprawą zaproszonych gości: przedstawicieli Fundacji PZU oraz funkcjonariuszy KPP w Braniewie, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.

Jest to projekt, który kształtuje bezpieczne zachowania i postawy w sytuacjach zagrożenia, uświadamia dzieci i młodzież w zakresie poruszania się w cyberprzestrzeni. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz doskonalili umiejętność niesienia pierwszej pomocy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, które przyciągnęły swą różnorodnością: zajęcia warsztatowe, pokazy, konkurencje, inscenizacje teatralne, zajęcia angażujące aktywność fizyczną. Uwieńczeniem całości była możliwość skorzystania z fotobudki.
Liczymy, że nie jest to nasze ostatnie tak aktywne i pouczające spotkanie z tematyką bezpieczeństwa.