Drukuj
Odsłony: 557

W czwartek 17 maja, jury rozstrzygało konkurs wybierając spośród nadesłanych prac te, które oddały charakter legend elbląskich. Wśród nagrodzonych osób znalazła się nasza uczennica Zosia Lachowicz, która wykonała makietę do legendy "Wesołe miasteczko".


28 maja o godz. 16.30 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Konkursu „Legendy elbląskie”. W programie zaplanowane są atrakcje, takie jak: rodzinny konkurs na wykonanie pracy plastycznej oraz inscenizacja inspirowana legendami elbląskimi w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 i grupy pod kierunkiem Piotra Imiołczyk. Wystawa prac konkursowych będzie eksponowana na holu I piętra CSE „Światowid” od 28 maja do 10 czerwca. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 85 prac wykonanych w technikach malarskich, rysunkowych, kolażu, prace z mas plastycznych oraz formy przestrzenne. Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. W konkursie mogły wziąć udział dzieci do 14 roku życia. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Elbląga i regionu.

Kategoria III – dzieci od 11 lat do 14 lat
Nagrody:
PRACA Z PŁASKORZEŹBAMI

Martyna Górka, CSE „Światowid”
Zofia Lachowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie

20190420_203218[1]
20190425_202021[1]
Previous Next Play Pause
1 2


Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu
Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu „Legendy elbląskie”