Dnia 28 listopada 2018 sympatycy tematu zdrowia – uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża. Do etapu szkolnego przystąpiło 19 uczniów, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań testu o zdrowiu.

Do etapu rejonowego olimpiady zakwalifikowała się dwójka uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację :Biedawski Stanisław i Kunc Patrycja – oboje z klasy VIII C

14 grudnia 2018 wyżej wymieniona dwójka uczniów reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w Elblągu. Etap rejonowy podzielony był na trzy kategorie szkół – podstawówki , gimnazja i szkoły średnie .
Gratulujemy znajomości tematyki prozdrowotnej, mamy nadzieję że w dalszej drodze edukacyjnej będą pogłębiali swoją wiedzę w trosce o zdrowie swoje i innych .