„100 pozdrowień na 100-lecie odzyskania Niepodległości to ogólnopolska akcja, w którą zaangażowała się z wielkim zapałem i radością cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. Wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce.

100 pozdrowień od nas ruszyło w różne zakątki Polski! „Akcja polega na wysyłaniu przez uczniów szkół biorących w niej udział kartek z pozdrowieniami dla uczniów z innych miast. Dzięki temu mogą się poznać i poczuć wspólnotę mimo, ze dzieli ich czasem setki kilometrów. Inicjatywa ta, została zapoczątkowana przez grupę nauczycieli entuzjastów z kilku polskich szkół.”
Otrzymaliśmy już sporo zwrotnych pozdrowień i wciąż napływają nowe. Na naszym korytarzu szkolnym zawisła mapa z oznaczeniem miast, z którymi wymieniliśmy się pozdrowieniami z okazji tak ważnej rocznicy. Ozdobiliśmy ją otrzymanymi kartkami. Zapraszamy do wspólnej podróży po tej niezwykłej mapie Polski.

kartki