Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w naszej szkole rozpoczął się 12 kwietnia 2018 r. szkoleniem rady pedagogicznej. Dnia następnego odbywały się zajęcia edukacyjne z uczniami i uczennicami szkoły do godziny 14.00. Edukator p. Izabela Pyl zapoznała grono pedagogiczne z założeniami i celami projektu, oraz wskazała jakie zasoby edukacyjne posiada strona www.cyfrowobezpieczni.pl  w tym filmotekę, bibliotekę materiałów, możliwość odbycia kursów e- learningowych. Przekazano materiały otrzymane od stowarzyszenia: broszury dla nauczycieli, rodziców, plakaty oraz płyty.

Spotkanie na auli Edukatora z uczniami odbyło się dnia 13 kwietnia 2018 r., o godzinie 09:40. Podczas niego Edukator omówił cele i założenia projektu. Zaprezentował film na temat cyberzagrożeń, przedstawił podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa i informacje o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń, Dzieci i młodzież bardzo chętnie włączała się do dyskusji o zagrożeniach oraz o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec wspólnie uczyliśmy się, jak chronić dostęp do swoich kont przez tworzenie silnych haseł.
Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech klasach siódmych. Znając problemy występujące w tych grupach, dostosowano treści do potrzeb uczniów i szkoły. Podczas warsztatów omówiono zjawiska takie jak : cyberprzemoc, seksting, włamania na konta innych użytkowników. Przedstawiono film otrzymany od SMwI przeznaczony dla uczniów i uczennic, oraz wskazano miejsca gdzie mogą liczyć na pomoc. Zgodnie z zaleceniami przeprowadzone zostały quizy.
Po wszystkich spotkaniach z uczniami Edukator podsumował zajęcia z Dyrektorem szkoły.

IMG_3995 (1)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dziękuję Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom za zaangażowanie i aktywną współpracę.