AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „KONWALIA”
Nasza szkoła przystąpiła do Akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia”, organizowanej pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W akcji udział biorą 104 szkoły województwa warmińsko-mazurskiego.
Inspiracją do zorganizowania akcji stał się XVI-wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, którego autorem był Tobiasa Stimmera. Celem kampanii jest aktywne włączenie się w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz upowszechnianie jego dokonań i zasług.
W naszej szkole odbył się konkurs na logo akcji, którego rozstrzygnięcie miało miejsce
4 kwietnia 2023r. Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów:
Kategorii klas I-IV
I miejsce Lena Pyl – klasa IV c
II miejsce Lena Cygan – klasa II b
III miejsce Filip Nikoniuk – klasa I b
Kategorii klas V-VIII
I miejsce Magdalena Maciejewska – klasa VIII b
II miejsce Małgorzata Martyńska – klasa VI b
III miejsce Sergiusz Surowiec – klasa VIII b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Prace zdobywców I miejsc przechodzą do II etapu konkursu, dlatego przesłane zostaną do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w Olsztynie.
Nasi uczniowie wraz z wychowawcami aktywnie włączyli się w kampanię popularyzującą Akcję Społeczno-Edukacyjną „Konwalia”. W tym celu odwiedzili braniewskie szkoły średnie, przedszkola oraz inne instytucje publiczne. Spotkali się z mieszkańcami Braniewa bezpośrednio na ulicach miasta. Podczas tych wyjść informowali o celach Akcji „Konwalia” oraz rozdawali loga laureatów szkolnego etapu konkursu. Uczniowie klasy Vc, podczas wizyty w przedszkolu, przedstawili inscenizację dotyczącą życia Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło też zagadek
i ciekawostek związanych z tym wspaniałym uczonym.
12 maja 2023r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień z Mikołajem Kopernikiem, w czasie którego dzieci mogły porozmawiać z naszym Wielkim Rodakiem, zrobić z nim zdjęcia, czy zagrać w grę „Czy dobrze znasz Mikołaja Kopernika?” autorstwa Inki Marzjan, uczennicy klasy IVb i jej mamy, Justyny Marzjan. Z tej okazji uczniowie przyozdobili sale lekcyjne, wykonali gazetki tematyczne, portrety uczonego oraz przeprowadzili zajęcia poświęcone Mikołajowi Kopernikowi. Klasa I b wykonała przepiękne, trójwymiarowe układy słoneczne.
Wczesną jesienią odbędzie się kolejny etap Akcji „Konwalia”, ale o tym w następnych postach.