Posadziliśmy Las pamięci Jana Pawła II
W kompleksie leśnym Rosiny koło Braniewa wyrośnie Las pamięci Jana Pawła II. W dniu 26 kwietnia 2023r. na zaproszenie Nadleśnictwa Zaporowo dzieci ze Szkoły podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie oraz młodzież ucząca się w kierunku technik leśnik w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie wraz z zaproszonymi przedstawicielami samorządów lokalnych na czele ze Starostą Braniewskim Karolem Motyką, Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, duchowieństwa i Związku Harcerstwa Polskiego, posadziły na powierzchni 0,86 hektara młode buki, jawory i sosny. Łącznie w sadzeniu około 7 tys. drzew wzięło udział 150 osób.
Wydarzenie w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Łączą Nas Drzewa” w tym roku ma szczególne przesłanie. Leśnicy, za namową wiceministra klimatu i środowiska Pana Edwarda Siarki, upamiętniają postać Świętego Jana Pawła II. Ojciec Święty szczególnie umiłował ojczystą przyrodę, a o lasach mówił min.:
„Las to dar, którym Bóg obdarzył człowieka, aby mógł korzystać z jego zasobów, ale także dbać o jego ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń"
Orędzie na Światowy Dzień Ziemi, 1992.
Okolica, w której posadziliśmy dzisiaj las jest miejscem spacerów mieszkańców Braniewa i okolic. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania tego szczególnego miejsca, a sami obiecujemy że będziemy o niego dbać.