grafika przedstawia plakat reklamujący akcję 1% dla szkoły Twojego dziecka

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Sympatycy Szkoły!

W imieniu społeczności Szkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Was do wsparcia Naszej Szkoły w Akcji „1% dla mojej szkoły”. To nic nie kosztuje, a może zrobić tak wiele dobrego.

Aby środki trafiły na konto naszej placówki, proszę o wpisanie w zeznaniu podatkowym KRS: 0000031762, cel szczegółowy: 500000048092 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.

Od 2009 roku współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” z siedzibą w Mysłowicach, które umożliwia nam pozyskanie dotacji z 1% podatku. Środki te nigdy nie zostałyby nam przekazane przez Skarb Państwa. Jednak dzięki Waszej woli, Urząd Skarbowy może przekazać je Stowarzyszeniu „Przyjazna Szkoła”, które następnie w postaci dotacji przyzna je naszej Placówce.

Chcemy zdobyć jak najwięcej środków z tej akcji, dlatego będziemy rozwieszać plakaty, rozdawać ulotki – niech o akcji „1% dla mojej szkoły” usłyszy jak najwięcej osób. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, kwota, jaką odda nam Państwo będzie na tyle znacząca, że będziemy mogli przeznaczyć środki na doposażenie sal lekcyjnych w niezbędne akcesoria – zakup sprzętów multimedialnych (projektory, ekrany, komputery, meble i inne uznane za priorytetowe), bądź też na działania na rzecz społeczności uczniowskiej.

Wszystkich ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Dzięki Państwa wsparciu Szkoła zrealizowała już dwa wnioski – obydwa na doposażenie sal w sprzęt multimedialny. Pierwszy w roku - 2012 – na kwotę 8112 zł , drugi w 2014 – na kwotę 6189,20 zł.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" udostępnia Państwu darmowy program do wypełnienia PIT-u. Bardzo prosty program PIT Projekt 2016, wystarczy wprowadzić dane, program sam wyliczy.

Z góry dziękujemy za przekazanie 1% dla naszej Szkoły.

Zapraszamy wszystkich na stronę Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" www.ps.org.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat akcji 1%.

Przekazanie 1% podatku na rzecz naszej Szkoły przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacji naszych dzieci, a nauczyciele i Rada Rodziców, dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”, będą mogli nauczyć się pozyskiwania środków z Funduszy Unii Europejskiej.

Liczymy na Państwa zrozumienie i życzliwość.