Fotografia przedstawia dzieci z grupy Żabki w dniu walentynek

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem.

Fotografia przedstawia dzieci z grupy Sówki

Walentynki to wspaniała okazja aby porozmawiać z dziećmi o uczuciach i emocjach. Przekonały się o tym "Sówki", które tego dnia nie tylko miały okazję opowiedzieć o swoich sympatiach, ale również dowiedziały się dlaczego kolorem miłości jest czerwony, jak powstał symbol serca i co dawniej znaczyło słowo "kocham Cię".

Walentynki to  czas kiedy  w naszej grupie odbyła się kolejna odsłona zajęć ,,Kuchcikowo”. Dzieci w tym dniu przybyły do przedszkola ubrane na czerwono i postanowiły przygotować smakowite tosty. Wzięły się do zaciekłej pracy: smarowały chleb masłem, kładły ser, następnie z pomocą pań wkładały kanapki do tostera.

"Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek  a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. W Tłusty Czwartek tradycyjnie objadamy się pączkami, w tym jednym dniu w roku pączki jedzą też przedszkolaki. Pszczółki przybyły tego dnia przebrane za różne postacie. Wszystkie dzieci brały udział w tanecznych konkursach.

Dzieci zjeżdżają na sankach

Co robić w zimowy poranek, kiedy temperatura -9ºC. A co robią wtedy "Sówki"? Chociaż poranek był mroźny "Sówki" nie wystraszyły się zimy. Bardzo aktywnie rozpoczęły dzień "uzbrojone" w sanki i jabłuszka. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy spadnie śnieg, dlatego wykorzystały pierwszą okazję do skorzystania z niego.

Na zdjęciu widać trzy dziewczynki przebrane za księżniczki

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal ten to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.