Fotografia przedstawia logo akademii młodego przedszkolaka

Przedszkolaki z Żabek otrzymały CERTYFIKAT AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. Żabki zdobyły dla przedszkola certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka J. Celem nadrzędnym działalności Akademii było propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin.

Na fotografii widać przedszkolaków uczą się robić gofry

Żabki i Motylki Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka i tak też było u Żabek i Motyli. Jednak dla zaspokojenia smaku przedszkolaki postanowiły upić pyszne gofry.

Fotografia przedstawia dzieci z grupy Żabki w dniu walentynek

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem.

Fotografia przedstawia dzieci z grupy Sówki

Walentynki to wspaniała okazja aby porozmawiać z dziećmi o uczuciach i emocjach. Przekonały się o tym "Sówki", które tego dnia nie tylko miały okazję opowiedzieć o swoich sympatiach, ale również dowiedziały się dlaczego kolorem miłości jest czerwony, jak powstał symbol serca i co dawniej znaczyło słowo "kocham Cię".

Walentynki to  czas kiedy  w naszej grupie odbyła się kolejna odsłona zajęć ,,Kuchcikowo”. Dzieci w tym dniu przybyły do przedszkola ubrane na czerwono i postanowiły przygotować smakowite tosty. Wzięły się do zaciekłej pracy: smarowały chleb masłem, kładły ser, następnie z pomocą pań wkładały kanapki do tostera.

"Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek  a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. W Tłusty Czwartek tradycyjnie objadamy się pączkami, w tym jednym dniu w roku pączki jedzą też przedszkolaki. Pszczółki przybyły tego dnia przebrane za różne postacie. Wszystkie dzieci brały udział w tanecznych konkursach.