Fotografia przedstawia Pszczółki ze strażakami

Pszczółki pod opieką pań  9 maja wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Mundurowi zademonstrowali swoją niebywałą sprawność wykonując ześlizg. Zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki oraz różnorodne wozy strażackie. Największym zainteresowaniem cieszył się pożarniczy podnośnik hydrauliczny, dzieci z entuzjazmem przymierzały hełm, zasiadały w wozach strażackich, a także polewały wodę wężem strażackim.

Fotografia przedstawia grafikę śpiewających dzieci

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Z piosenką w plecaku", który odbędzie się dnia 30 maja 2018 (środa) na terenie Orlika przy SP3 o godz. 9:30

Więcej informacji w regulaminie

Fotografia przedstawia przedszkolaków wykonujących kanapki

Pszczółki w środę 18 kwietnia podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Po starannym umyciu rączek, poznaniu zdrowych produktów i witamin jakie się w nich znajdują, a także przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione.

Fotografia przedstawia p. Wiśniewską czytającą dzieciom

Grupa Pszczółek w środę 11 kwietnia  wybrała się w plener aby wysłuchać bajki o krasnoludkach przeczytanej przez panią bibliotekarkę Basię Wiśniewską. Dzieci słuchały bajki uważnie i z zaciekawieniem. Po przeczytaniu wspólnie z panią Basią dzieci omówiły jej treść i udały się na poszukiwanie krasnoludków. Spotkanie w ramach Głośnego Czytania upłynęło w miłej atmosferze. Jeszcze raz dziękujemy pani Basi za wspaniałą interpretację, a szczególnie za czas poświęcony nam.

Fotografia przedstawia przedszkolaków sadzących rośliny

Pszczółki w Kąciku Przyrody rozpoczęły wiosenne sianie i sadzenie...

Co prawda za oknem zimno i zimowo ale wiosna tuż tuż, a w naszym Kąciku Przyrody mali ogrodnicy posiali rzeżuchę, szczypiorek i posadziły cebulę aby wprowadzić trochę wiosennego nastroju.

Fotografia przedstawia p. Wiśniewską czytającą dzieciom

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenie ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Czytanie uspakaja, wycisza relaksuje i poprawia koncentrację uwagi.