Pszczółki pod opieką pań  9 maja wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Mundurowi zademonstrowali swoją niebywałą sprawność wykonując ześlizg. Zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki oraz różnorodne wozy strażackie. Największym zainteresowaniem cieszył się pożarniczy podnośnik hydrauliczny, dzieci z entuzjazmem przymierzały hełm, zasiadały w wozach strażackich, a także polewały wodę wężem strażackim.

Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Spotkanie uświadomiło wszystkim obecnym jak niebezpieczny i odpowiedzialny jest zawód strażaka.

pszczolki_straz (1)
pszczolki_straz (2)