W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 7B uczestniczą w zajęciach innowacji pedagogicznej "Elementy sztuki Origami w nauczaniu matematyki". Głównym celem zajęć jest wspieranie postawy twórczej uczniów poprzez rozwijanie twórczego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz kształtowania ekspresji twórczej.

Zajęcia z wykorzystaniem sztuki Origami rozwijają także wyobraźnię przestrzenną, ułatwiają zapamiętywanie oraz uczą estetyki i dokładności. W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7B grupowo tworzyli origami przestrzenne z kwadratów.

Do wykonania pracy każda grupa potrzebowała 20 kartek kolorowego brystolu. Podczas pracy grupowej uczniowie pomagali sobie wzajemnie przy napotkanych trudnościach.

Uczyli się współpracy w zespole. Jak widać na zdjęciach, zajęcia origami to nie tylko nauka, ale także doskonała zabawa i wiele radości.

Tekst i zdjęcia: Joanna Głuchowska