W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

W projekt zaangażowane będą wszystkie dzieci i pracownicy naszej szkoły. W ramach projektu uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”.

Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego spotkania - aukcji. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Dzieci i dorośli poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek,  przyczynią się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.

W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Dokładne informacje uzyskamy na stronie: www.unicef.pl w zakładce akcje.