Na fotografii widać dzieci tańczące na scenie

W dniu 6 czerwca 2016 roku na terenie Orlika przy naszej szkole odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Z piosenką w plecaku”. Wykonawcą zleconego zadania było Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”. W celu dokonania oceny występów organizatorzy festiwalu powołali jury w składzie:

Katarzyna Keller-Gierko - instruktor teatralny, nauczyciel w naszej szkole; Agnieszka Bortnik - prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Drabina”; Tomasz Owczarek - instruktor śpiewu w Braniewskim Centrum Kultury.

Komisja postanowiła nagrodzić:

W kategorii zespoły:

I miejsce: Zespół Szkół w Płoskini za piosenkę „Ojciec Wirgiliusz”

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im Senatu RP w Braniewie grupa 0 „a” za piosenkę „Wielkie sprzątanie”

III miejsce: Przedszkole Miejskie nr 2 grupa „Niezapominajki” za piosenkę „Lato płynie do nas”

W kategorii soliści:

I miejsce: Zespół Szkół w Płoskini: Wiktoria Waks za piosenkę „Niedźwiadki niejadki”

II miejsce: Zespół Szkół w Płoskini: Weronika Federowicz za piosenkę „Popatrzcie na jamniczka”

III miejsce: Przedszkole Kubuś Puchatek za piosenkę „ Lato na dywanie”

Pozostałe zespoły i soliści otrzymali wyróżnienia.

Na fotografii widać trzy kobiety i dwóch mężczyzn stojących na scenie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Starosta Braniewski Pan Leszek Dziąg wraz z członkami Jury. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Braniewie.