Fotografia przedstawia bardzo dużą grupę dzieci siedzących i obserwujących występy na scenie

Już po raz drugi odbył się „Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej z Piosenką w Plecaku”. Organizatorami konkursu byli SP nr 3 im. Senatu RP i Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”.

W festiwalu wzięły udział:

• Przedszkole Miejskie nr 2
  • Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
  • Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”
  • Przedszkole Niepubliczne Bajka
  • Przedszkole Wojskowe nr 36
  • Szkoła Podstawowa w Nowicy
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP

Poziom występów był bardzo zbliżony, więc wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla jury, w skład którego wchodzili: Pani Agnieszka Bortnik, Pani Krystyna Adamska i Pan Tomasz Owczarek. Aby czas oczekiwania nie dłużył się uczestnikom przygotowano dla nich atrakcje w postaci zabaw chustą animacyjną, malowanie twarzy oraz udostępniono plac zabaw znajdujący się przy szkole. Między czasie można było poczęstować się słodkimi bułeczkami zasponsorowanymi przez Piekarnię Warmińską.
Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: soliści, grupy 5-latków, grupy 6-latków

Kategoria: grupa 6 – latków
1 miejsce – gr 0 „a”, SP nr 3 im Senatu RP
2 miejsce – „Sowy”, Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
3 miejsce – gr. V, Przedszkole Miejskie nr 2

Kategoria: grupa 5-latków
1 miejsce – gr.III, Przedszkole Miejskie nr 2
2 miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”
3 miejsce – gr. IV, Przedszkole Miejskie nr 2

Kategoria: soliści
1 miejsce – Antoni Dragun,Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”
2 miejsce – Kalina Niedbała, Szkoła Podstawowa w Nowicy
3 miejsce – Julia Lewandowska, Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek”

Nagrody dzieciom wręczały Panie Jolanta Skuratko i Helena Janczarek, przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Braniewie, Pani Agnieszka Bortnik – prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Drabina” i Bernadeta Kryger – dyrektor SP nr 3 im. Senatu RP.
Serdeczne podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu w Braniewie, które było sponsorem wszystkich wręczanych nagród.