Na fotografii widać dzieci tańczące na scenie

W dniu 6 czerwca 2016 roku na terenie Orlika przy naszej szkole odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Z piosenką w plecaku”. Wykonawcą zleconego zadania było Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”. W celu dokonania oceny występów organizatorzy festiwalu powołali jury w składzie:

Fotografia przedstawia grupkę rowerzystów

W dniu 21 maja 2016 roku odbyła się wycieczka w ramach Szkolnego Koła Rowerowego Krajoznawczo–Turystycznego. W wyprawie wzięło udział 15 osób. Trasa wycieczki biegła od Szkoły Podstawowej nr 3 do Nowej Pasłęki. Opiekunami byli Ewa Rosa-Gil i Paweł Waszkiewicz.

Fotografia przedstawia dziewczynkę śpiewającą na scenie

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina” działające przy naszej szkole oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie. Konkurs odbędzie się dnia 06 czerwca 2016 roku, na terenie Orlika przy naszej szkole. Impreza rozpocznie się o godz. 9:30. Po ostatnim występie, w czasie obrad jury, dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji tj. malowanie twarzy, zabawy na placu zabaw i inne. W konkursie przyznawane będą miejsca 1, 2, 3 oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody.

Fotografia przedstawia puchary i medale leżące na stoliku

W dniu 24 i 31 maja 2016 roku odbędzie się II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Impreza współfinansowana jest przez Starostwo Powiatowe w Braniewie i Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina” działające przy naszej szkole.

Na fotografii widać grupkę młodzieży stojącą na molo. W tle widać zalew wiślany.

W dniu 30 kwietnia 2016 roku odbyła się wycieczka w ramach Koła Krajoznawczo–Turystycznego. W wyprawie wzięło udział 16 osób. Trasa wycieczki biegła od Szkoły Podstawowej nr 3 do Nowej Pasłęki.

Fotografia przedstawia śpiewające dzieci na scenie

Już po raz drugi odbył się „Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej z Piosenką w Plecaku”. Organizatorami konkursu byli SP nr 3 im. Senatu RP i Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”.