Fotografia przedstawia logo Stowarzyszenia Edukacyjnego DRABINA

Od 2011 roku – z siedzibą w Szkole Podstawowej numer 3 w Braniewie – prężnie działa Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”. W listopadzie ówczesnego roku zebrała się grupa założycieli, którzy podjęli się wyzwania, nieustannie trwającego do dziś. Wtedy to powstał „Statut” stowarzyszenia i załatwione zostały wszelkie formalności niezbędne do istnienia tego typu organizacji. Prezesem stowarzyszenia została pani Agnieszka Bortnik, która swego czasu piastowała również stanowisko przewodniczącej Rady Rodziców przy SP3, jej zastępczyniami zostały panie – Agnieszka Lachowicz i Beata Świąder. Z czasem panią Lachowicz zastąpiła pani Danuta Gergelewicz, a panią Świąder – pani Ewa Rosa-Gil – nauczycielki w tutejszej szkole. Działalność członków stowarzyszenia jest społeczna, a wszelkie wkłady własne pochodzą z darowizn.

Głównym celem „Drabiny” jest działalność na rzecz dzieci i młodzieży, przede wszystkim organizując im alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego i jednocześnie rozwijając zainteresowania. Cele te „Drabina” dumnie realizuje, zwłaszcza pisząc projekty i czerpiąc pieniądze z funduszy europejskich.

NIP 582 162 4856
KRS 0000 405435