ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH:

PLAN PRACY POSZCZEGÓLNYCH WYCHOWAWCÓW

NAZWISKO I IMIĘ

KLUK DANUTA

PACZKOWSKA ANNA

PACHOLCZYK ZOFIA

„Bezpieczna i przyjazna świetlica”

Celem działania świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Świetlica stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych i zjedzenia posiłku.

W świetlicy będą organizowane konkursy dla dzieci a także istnieje możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach pozalekcyjnych:

• zajęcia komputerowe,
  • zajęcia plastyczne (rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni),
  • zajęcia techniczne,
  • zajęcia czytelnicze ( doskonalenie umiejętności czytania, wspólne czytanie i poznawanie bajek )
  • zajęcia ruchowe

Cele główne planu pracy świetlicy szkolnej:

1. Zapewnienie uczniom bezpiecznego pobytu w świetlicy i w trakcie zajęć realizowanych przez wychowawców wynikających z realizacji planu pracy świetlicy.
  2. Zaspokojenie potrzeb środowiska w zakresie zorganizowanej opieki dzieci.
  3. Przygotowanie dziecka do samodzielności.
  4. Pomoc w odkrywaniu własnych możliwości, predyspozycji, talentów oraz ich twórczego wykorzystania.
  5. Propagowanie zdrowego stylu życia, kształcenie właściwych nawyków zdrowotnych, żywieniowych.
  6. Uczenie właściwych, bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.
  7. Uczenie asertywnego zachowania oraz umiejętności rozwiązywania problemów bez przemocy.
  8. Właściwe i bezpieczne korzystanie z dóbr przyrody.
  9. Kształtowanie właściwych norm i postaw społecznych.
  10. Upowszechnianie czytelnictwa.

Cele szczegółowe

1. Zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej.
  2. Kształtowanie właściwej postawy etyczno-moralnej, wyrabianie osobowościowych cech charakteru takich jak: pracowitość, uczciwość, zdyscyplinowanie.
  3. Wdrażanie dzieci do samodzielnej pracy umysłowej.
  4. Organizowanie zespołowej nauki.
  5. Utrwalanie wiadomości szkolnych.
  6. Udzielanie pomocy uczniom mającym trudności w nauce i wyrównywanie szans edukacyjnych.
  7. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań intelektualnych, artystycznych i technicznych dzieci.
  8. Przygotowanie do właściwego spędzania czasu wolnego.
  9. Wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy oraz pobytu na wolnym powietrzu.
  10. Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w szkole i w swoim środowisku.
  11. Budzenie szacunku dla tradycji i symboli narodowych.
  12. Pobudzanie szacunku dla dobra własnego, poszanowanie cudzej własności i pracy.
  13. Dbałość o dobre imię szkoły.
  14. Wyrabianie odpowiedzialności za właściwe i bezpieczne korzystanie z dóbr przyrody.

Regulamin stołówki można przeczytać tutaj.

Regulamin świetlicy szkolnej można przeczytać tutaj.

Regulamin korzystania z komputerów  w świetlicy szkolnej można przeczytać tutaj.

Rozkład zajęć świetlicowych można przeczytać tutaj.

Wychowawcy świetlicy