27 września 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, przedstawiciele z Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas 3B i 3E zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły Pani Ewa Siejk dokonała pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym piórem wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem „pierwszoklasistom” przez uczniów klas trzecich drobnych upominków. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Całą uroczystość przygotowały: Pani Aleksandra Maksymiuk i Pani Joanna Głuchowska.

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Maksymiuk, Joanna Głuchowska