Ostatni czwartek września był dla uczniów klas trzecich dniem pełnym wrażeń! Piękna jesienna aura dopisała i rankiem dzieciaki wyruszyły na rajd w poszukiwaniu jesieni. Podczas wyprawy uczniowie uważnie obserwowali zmiany w przyrodzie, zbierali dary jesieni, rozpoznawali i nazywali gatunki drzew i krzewów.

Z uśmiechem na ustach dotarliśmy piękną trasą aż do Rudłowa. Oprócz podziwiania jesiennej przyrody, mieliśmy okazję zobaczyć ruiny dawnego zespołu pałacowo-parkowego. Droga powrotna prowadziła do Miejskiego Ośrodka Sportu, gdzie był czas na odpoczynek oraz malowanie w plenerze. Powstały ciekawe prace przedstawiające kolorową jesień. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Jesień znaleziona, przywitana, a nawet zilustrowana! Zadanie trzecioklasistów wykonane! Do zobaczenia na kolejnym rajdzie – tym razem wiosennym.

Tekst i zdjęcia: Barbara Wiśniewska