Każdego roku w pierwszą sobotę września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto zostało zapoczątkowane w 2000 roku przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża, jedną z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły - przedszkolaki gościły druhów ratowników z Harcerskiego Klubu Ratowniczego "Puls". Harcerze przypomnieli dzieciom ważne numery telefonów, omówili jak trzeba postępować w razie wypadku i gdzie szukać pomocy. Były również pląsy, zabawy i konkurs na najładniej pokolorowanego "Misia Kłopotka". Dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi historiami.

Bardzo DZIĘKUJEMY dh phm. Adamowi Kusińskiemu, dh pwd. Elizie Giebień oraz dh Dominice Kiwilsza za spotkanie.