W ostatnią sobotę maja, na przyszkolnym "Orliku", rozegrano kolejne XXI Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn reprezentujących wszystkie klasy czwarte, piąte i szóste.

W wyniku losowania podzielono zespoły na dwie grupy: A: 6A,5A,4B i B: 6B,5B,4A.

W grupach grano systemem "każdy z każdym", a oto wyniki meczów: w grupie A: 6A:5A - 4:0, 5A:4B - 1:1, 6A:4B - 3:1; w grupie B: 6B:5B - 2:1, 5B:4A - 4:0, 6B:4A - 2:0.

Kolejność zespołów po rozgrywkach grupowych: grupa A: 1 miejsce - 6A, 2 miejsce - 4B i 3 miejsce 5A a w grupie B: 1 miejsce - 5B, 2 miejsce - 6B i 3 miejsce 4A.

Jako pierwszy w fazie pucharowej rozegrano mecz o piąte miejsce, pomiędzy reprezentacjami klas 5A i 4A. Rozstrzygnięcie padło dopiero po serii rzutów karnych, w których 5A pokonała rywalki 2:0 (w regulaminowym czasie było 1:1).

Następnie rozegrano półfinały. W pierwszym, 6B po zaciętym pojedynku pokonała 6A 1:0. Duży wkład w zwycięstwo swojej drużyny wniosła bramkarka, Kornelia Kuźma. W drugim, 5B rozgromiła 4B 6:0.

W walce o trzecie miejsce okazało się jakie znaczenie dla reprezentacji 6A ma Alicja Jóźwiak. Ze względu na kontuzję, nie mogła ona przystąpić do tego pojedynku,a jej koleżanki przegrały z 4B 2:0.

Wreszcie przyszedł czas na finał. Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas 6B i 5B. Drużyny te spotkały się już w fazie grupowej, wtedy 5B pokonała starsze koleżanki 2:1. Jak przystało na finał, mecz stał na wysokim poziomie. 6B nie wykorzystała rzutu karnego, ale w następnej akcji zdobyła bramkę z gry. 5B atakowała, zawodniczki tej drużyny oddały wiele strzałów, ale na posterunku była bramkarka rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla 6B.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:

1. miejsce - 6B
  2. miejsce - 5B
  3. miejsce - 4B
  4. miejsce - 6A
  5. miejsce - 5A
  6. miejsce - 4A

SKŁAD DRUŻYNY MISTRZYŃ: Alicja Kapusto (C), Weronika Zaborna, Oliwia Kobylarz, Aleksandra Posiadało, Katarzyna Kartanowicz, Dagmara Smal, Nikola Pacholczyk, Kornelia Kuźma.

Każda z uczestniczek turnieju otrzymała nagrodę, dzięki wsparciu organizatora przez Urząd Miasta Braniewa, Stowarzyszenie Edukacyjne "Drabina" oraz p. Justynę Goerick-Ostrowską.

Nagrody indywidualne:

• MVP turnieju -  Klaudia Kowiako z klasy 5B
  • najlepszy strzelec turnieju - również Klaudia Kowiako z klasy 5B,
  • najlepsza bramkarka turnieju - Kornelia Kuźma z klasy 6B.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze, którą z trybun podgrzewały koleżanki i koledzy oraz rodziny zawodniczek. Mistrzostwa sędziowali: Tomasz Lubnau i Dariusz Mielke.

Organizatorem turnieju była Alicja Mielke.

Ze sportowym pozdrowieniem.

PS: Do zobaczenia za rok....

Tekst i zdjęcia: Alicja Mielke