12 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Na dziedzińcu szkoły, przed kamieniem upamiętniającym zamordowanego w Katyniu kpt. Józefa Miernika, wartę pełnili pracownicy Straży Granicznej oraz harcerze z 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej, 1 GHDP im. Stefana Batorego oraz starsze zuchy z 9 GGZ "Roześmiane Nutki".

Tego dnia, wejście do szkoły i korytarze szkolne przyozdobione były plakatami, które wykonali uczniowie klas 4-6.

Każda klasa w bardzo uroczysty sposób składała hołd poległym w Katyniu. Wcześniej klasy 4, 5 i 6 wysłuchały referatu o Zbrodni Katyńskiej, który czytali Klara Grzelak i Rafał Kluk.

Klasom młodszym Zbrodnię Katyńską przybliżał pan. Paweł Gnatek – nauczyciel historii.

W uroczystości uczestniczyli również Burmistrz Miasta Braniewa oraz Senator Jerzy Wcisła, którzy złożyli kwiaty i zapalili znicze przed kamieniem pamięci.

Po oddaniu hołdu ofiarom tragicznych wydarzeń rozegrano Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych Powiatu Braniewskiego. Z młodzieżą w piłkę nożną zagrał senator Jerzy Wcisła, nauczyciele i rodzice.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie podziękowań, zaangażowanym w organizowany co roku Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Senacie RP. Dyplomy z rąk Senatora Wcisły odebrali pani Elżbieta Zawadka i pan Paweł Gnatek.

Reportaż w TRUSO.TV można obejrzeć tutaj.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Zawadka