Dzisiaj w naszej czytelni odbył się Międzyszkolny Konkurs "Patriotyzm w Sercu Dziecka". Udział brali uczniowie klas III i V ze wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Przebiegał on w formie zabawy. Uczniowie zintegrowali się podczas wspólnej gry Memory (oczywiście z tekstem hymnu), potem układali tekst hymnu na czas.

Wspólnie obejrzeliśmy film "Polak mały" i zaśpiewaliśmy piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Był też quiz dt. słów hymnu. Na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie wykonali godła techniką origami. I przyszedł czas na ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród. Nagrody ufundował i wręczał senator Jerzy Wcisła, któremu jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, a przede wszystkim za obecność.

Tekst i zdjęcia: Beata Boczek