W poniedziałek 13 lutego gościem w klasie 2B była pani Katarzyna Maciejewska. W pierwszej części spotkania pani Kasia opowiedziała dzieciom o pustyni lodowej – Antarktydzie, a następnie przeczytała opowiadanie Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”.

Książka ta przedstawia obserwacje wędrówek pingwinów i ich zwyczaje. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali czytanej przez panią Kasię lektury. Bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz opowiadali o pingwinach mieszkających na Antarktydzie. Podczas kolejnej lekcji wspólnie układaliśmy plan wydarzeń i wykonaliśmy w grupach Antarktydę i jej mieszkańców. Po zajęciach dzieci otrzymały od Magdaleny i jej mamy słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy pani Kasi za wspólne zajęcia. Zapraszamy również innych rodziców do wspólnego czytania.

Tekst i zdjęcia: Joanna Głuchowska