W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, życzę dzieciom i młodzieży szkolnej z województwa warmińsko-mazurskiego udanego wypoczynku, wspaniałej pogody, dobrych pomysłów oraz atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu!

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Drodzy uczniowie
Niebawem rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Z tej okazji życzę Wam sprzyjającej aury oraz bezpiecznego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi skorzystanie w pełni z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Cieszcie się swobodą, zabawą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowajcie ostrożność, zwłaszcza podczas zabaw, czy uprawiania sportów zimowych, bądźcie zawsze widoczni na drodze. Zachęcam do noszenia elementów odblaskowych nie tylko w terenie niezabudowanym. Zawiadamiajcie swoich rodziców i opiekunów jeżeli cokolwiek Was zaniepokoi. Wróćcie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

Szanowni rodzice, opiekunowie
Ferie to czas zwiększonej aktywności naszych dzieci, a w związku z tym odpowiedzialności nas dorosłych za ich bezpieczeństwo, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i wtedy, gdy wypoczywają poza domem. Apeluję do rodziców, aby nie pozostawiali dzieci bez opieki. W przypadku wątpliwości co do bezpieczeństwa zorganizowanego wypoczynku dzieci, zachęcam do kontaktowania się ze służbami i instytucjami.

Zachęcam również do zapoznania się z opracowanym poradnikiem Jak prawidłowo i bezpiecznie zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży, znajdującym się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
PORADNIK
Pozostaję z nadzieją, że wspólne działania Państwa Dyrektorów, Nauczycieli oraz Rodziców w zakresie troski o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci przyczynią się do udanych ferii zimowych.

Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!

Więcej informacji tutaj.

Krzysztof Marek Nowacki